Pyłek na paznokcie – jak nakładać? 2 sposoby aplikacji na manicure hybrydowy

Autor: Monika Wydra


Pyłki do paznokci stały się szalenie modne. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ są niedrogie, wydajne i pięknie prezentują się na manicure. Pyłki do paznokci pozwalają uzyskać niepowtarzalny efekt, jakiego nie uzyska się po żadnym lakierze do paznokci, a w dodatku są niezwykle łatwe w aplikacji. Przymierzasz się do wypróbowania pyłków na paznokciach? Z naszym poradnikiem będzie to dziecinnie proste, sprawdź!

Pyłki na paznokcie hybrydowe – sposób aplikacji nr 1

Na początku musisz oczywiście przygotować lampę do hybryd, kolory lakieru, które wybrałaś do swojego manicure, top i bazę, polnik i cleaner, słowem wszystko, czego używasz zazwyczaj do wykonania manicure hybrydowego. Do nakładania pyłku w metodzie pierwszej potrzebna Ci jest jedynie łopatka (może być ta ze wzornika do lakierów), za pomocą której oprószysz paznokieć pyłkiem.

  • Przygotuj paznokieć jak zwykle – wypiłuj, przetrzyj blokiem polerskim i cleanerem, nałóż bazę).
  • Nałóż kolor wybrany rzez Ciebie.
  • Nałóż drugą warstwę koloru i nie przecieraj paznokcia po warstwie dyspresyjnej.
  • Sięgnij po pyłek, nabierz go na wzornik i delikatnie oprócz nim paznokieć, po czym utwardź w lampie.
  • Delikatnie omieć paznokieć pędzelkiem i nałóż na wierzch top.

Pyłki na paznokcie hybryowe – sposób aplikacji nr 2

W tej metodzie uzyskasz całkiem inny efekt, czyli nie oszroniony, tylko efekt gładkiego lustra na paznokciu. Wymaga on użycia specjalnego topu do paznokci, który nie zostawia warstwy dyspersyjnej. Tak nałożony pyłek wygląda zjawiskowo zwłaszcza na wszystkich pyłkach tupu aurora lub metalicznych. Paznokcie, które wyglądają jak lustro lub jak różowe złoto, w dodatku wypolerowane na błysk? Zaczynamy!

Wykonaj wszystkie czynności tak jak przy poprzedniej metodzie; od punktu 1 do 3 nic się nie zmienia, z wyjątkiem topu, który nakładasz na dwie pomalowane kolorem warstwy. W tej metodzie musisz sięgnąć po tzw. top no wipe i pomalować nim paznokcie oraz utwardzić go w lampie.
Teraz pora na pyłek. Pamiętaj, że im bardziej jest on miałki, tym lepszy efekt gładkiej tafli na paznokciu uzyskasz. Nabierz odrobinę na pacynkę (aplikator) do cieni i nałóż na płytkę, którą następnie za pomocą aplikatora wygładź tak, jakbyś chciała cały pyłek wetrzeć w paznokcie. Staraj się to robić równomiernie i pokryj dokładnie także boki i brzegi paznokci.
Gdy efekt Cię zadowala – nałóż na paznokieć top utwardzający, tak, aby zabezpieczyć też brzegi i udaremnić hybrydzie ścieranie.

Utwardź w lampie według zalecanego przez producenta czasu. To wszystko! Efekt lśniącej tafli gotowy! Taka hybryda wytrzymuje na paznokciach około 2-3 tygodni. Należy pamiętać o tym, że pyłek ściera się nieco bardziej, niż sam kolor dlatego możliwe, że będziesz musiała uważać nieco na brzegi paznokci, bo właśnie tam pyłek najbardziej lubi wycierać się z powierzchni płytki.

Pyłki na paznokcie – opinie

Czy warto bawić się w pyłki na paznokciach?
Oczywiście! To jedne z najczęściej polecanych efektów, do zrobienia samodzielnie, czyli podczas domowej hybrydy. Pyłek na paznokcie jest wydajny, a ponadto często wygląda nieco inaczej na każdym kolorze lakieru, co pozwoli Ci tworzyć nowe, nietypowe stylizacje i kolory. Możesz też zmieszać ze sobą dwa pyłki i zobaczyć, co się stanie. Oprócz wyżej wymienionych pyłków istnieją też specjale, które pozwalają uzyskać efekt dymu na paznokciach (tzw. smoky nails) ale jeśli nie jesteś pewna czy Ci się spodoba taki efeky – mozesz najpierw wypróbować go stosując do tego… akwarelowe farbki!

Paznokcie hybrydowe to doskonała rozrywka nie tylko na jesienne wieczory, a jeśli mas przy tym talent plastyczny, twoje paznokcie hybrydowe będą zawsze wyjątkowe i niepowtarzalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *