Szczotkowanie ciała na sucho. Jak robić to poprawnie?

Autor: Monika Wydra


Szczotkowanie na sucho ma niewyobrażalny wpływ na kondycję skóry i ciała. Jednak żeby przyniosło oczekiwane efekty, trzeba wiedzieć, jak zrobić je poprawnie. Zobacz, jak powinno się szczotkować ciało na sucho. Gładka i jędrna skóra gwarantowana.

Mandatory Credit: Photo by REX/Shutterstock (2684047a) Model Released - Young woman scrubbing her skin with brush, smiling VARIOUS

Co o szczotkowaniu wiedzieć powinnaś?

Szczotkowanie ciała na sucho jest bardzo prostym zabiegiem, który możemy zrobić w domu. Niektórzy twierdzą, że powinno wykonywać się go rankiem przed szybkim prysznicem. Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, żeby szczotkowanie robić wieczorem, np. przed depilacją. Zabieg z wykorzystaniem szczotki przynosi najlepsze efekty wtedy, gdy wykonuje się go dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, żeby omijać uszkodzenia naskórka, stany zapalne skóry i aktywny trądzik.

Jak poprawnie szczotkować ciało na sucho?

Najważniejszą zasadą, do której musisz stosować się podczas szczotkowania na sucho, jest kolejność i kierunek masowanych partii ciała. Zabieg zacznij od górnych lub dolnych kończyn; zawsze masuj skórę w kierunku serca. A jak szczotkować poszczególne partie ciała?

DŁONIE I RĘCE: Każdy palec masuj osobno, zaczynając od paznokci. Następnie zajmij się wewnętrznymi i zewnętrznymi częściami dłoni. Szczotką przesuwaj po skórze odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Szczotkowanie rąk zacznij od nadgarstków i kieruj się w stronę łokci, a następnie ramion. Masaż zrób na wewnętrznej i zewnętrznej części rąk. Więcej uwagi możesz poświęcić łokciom, ponieważ skóra na nich jest gruba i trudna do wygładzenia.

PACHY: Masuj zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nie dociskaj mocno szczotki do skóry – mogłabyś ją podrażnić. Szczotkowanie na sucho pach zrób przed depilacją. W ten sposób usuniesz martwy naskórek i uniesiesz wrastające włoski.

SZYJA: Masaż zacznij od tylnej części szyi. Następnie szczotkę kieruj do przodu i na dół. Nie zapomnij o szczotkowaniu szczęki. Gadżet do masażu przyłóż tuż za uchem i kieruj go wzdłuż żuchwy, a potem w kierunku gardła.

STOPY I NOGI: Stopy wymasuj okrężnymi ruchami, zaczynając od palców i kierując się w stronę pięt i kostek. Skórę na piętach masuj z taką samą intensywnością, jak łokcie. Szczotkowanie nóg rozpocznij od kostek, przez kolana, aż do pachwin. Zabieg wykonaj na przedniej i tylnej części (pamiętając o pośladkach) kończyn dolnych.

TUŁÓW: Szczotkowanie pleców zacznij od dolnej części i przesuwaj się w kierunku barków. Potem przejdź do masażu brzucha i klatki piersiowej. Okrężnymi ruchami wymasuj podbrzusze, natomiast pozostałą część brzucha szczotkuj w kierunku biustu. Piersi i klatkę piersiową masuj kolistymi ruchami, zaczynając od mostka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *