Wszystko o peelingu skóry głowy!

Autor: Monika Wydra


Powszechnie stosujemy peeling twarzy i peeling ciała. Uwielbiamy efekt gładkiej skóry, jaki daje nam peeling. Wiele z nas wciąż jednak nie słyszało o peelingu skóry głowy. Dlaczego o inne części ciała dbamy o wiele bardziej, niż o skalp? Na włosy często nakładamy różnego rodzaju oleje i odżywki, ale często zapominamy zadbać odpowiednio o samą skórę głowy. Uwierzcie, że szampon to nie wszystko! W tym artykule opowiemy, dlaczego warto stosować peeling również na skórę głowy, jak stosować peeling, jak często go robić, oraz czym wykonać peeling!

Dlaczego warto stosować peeling skóry głowy? 

To właśnie peeling potrafi głęboko oczyścić skórę głowy. Oczyszcza przede wszystkim z zanieczyszczeń i z resztek nakładanych na głowę produktów.  Regularny peeling ma pozytywny wpływ zarówno na skalp głowy, jak i na włosy! Oto efekty peelingu na skórę głowy!

Na skalp: 

 • dokładnie usunięty martwy naskórek
 • cebulki są pobudzone do wzrostu
 • zapobiega powstawaniu łupieżu
 • poprawia się krążenie krwi w komórkach skóry
 • swędzenie skóry głowy ustaje

Na włosy:

 • wolniej się przetłuszczają
 • mniej wypadają
 • są wzmocnione
 • są odbite od nasady
 • pięknie błyszczą

Jak wykonać peeling skóry głowy? 

Peeling to nic innego jak masaż z dodatkiem specjalnych produktów. Peeling możesz wykonać przed lub po umyciu włosów szamponem. Przedstawiamy jak wykonać peeling w trzech prostych krokach:

 1. Zwilż włosy wodą.
 2. Nałóż peeling na skórę głowy. Zacznij masować skórę głowy. Masaż powinien trwać od 3 do 5 minut.
 3. Dokładnie spłucz wszelkie drobinki.
  To wszystko!

Jak często wykonywać peeling skóry głowy?

Już po pierwszym peelingu na pewno zobaczysz efekty, jednak aby je podtrzymać najważniejsza jest regularność. Dobrze jest wykonywać peeling raz w tygodniu. Co ważne, peeling jest wskazany dla wszystkich typów głowy i włosów.

Czym robić peeling skóry głowy? 

 1. Domowy peeling – możesz zrobić peeling z produktów, jakie masz w domu! Świetnie sprawdzi się mieszanka fusów po kawie z odrobiną szamponu.
  Drugim dobrym sposobem jest połączenie cukru również z szamponem. Co istotne – cukier jest łatwiej spłukać!
 2. Glinkami! Glinki dodane do szamponu sprawdzają się rewelacyjnie podczas peelingu skóry głowy! Są różne kolory glinek, a kolor oznacza moc danej glinki. Proponujemy zacząć od białej, która jest najdelikatniejsza.
 3. Gotowe peelingi – jeśli nie masz czasu robić mieszanek, możesz śmiało użyć gotowego produktu. Coraz więcej marek wzbogaca swoją ofertę o peelingi właśnie. Warto więc wybrać taki, który ma wartościowy skład. Najbardziej polecamy peeling marki OnlyBio lub Anwen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *