Jakie są sposoby na piękne i zdrowe rzęsy? Lifting, laminowanie i botoks rzęs

Autor: Monika Wydra


Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs, mimo że ten zabieg pogarsza kondycję rzęs. Niektóre panie są gotowe poświęcić zdrowie dla urody, ale inne szukają rozwiązań, które nie zaniedbują żadnej z tych sfer. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się zabiegi dodające rzęsom objętości i jednocześnie poprawiające ich kondycję. Są wśród nich lifting, laminowanie i botoks rzęs. Jakie są między nimi różnice? Na czym polega botoks rzęs i jakie daje efekty? Jaki jest jego przebieg i jakie składniki aktywne wykorzystuje? Czy po zabiegu należy wdrożyć szczególne środki ostrożności?

Lifting i laminowanie rzęs – różnice

To, co zasadniczo różni oba zabiegi, to wykorzystane składniki. Podczas gdy lifting rzęs ma na celu jedynie uniesienie i podkręcenie rzęs, to laminowanie uwzględnia także ich odżywienie. To możliwe dzięki keratynie, czyli cienkiej osłonie, która uzupełnia braki w strukturze rzęs i w efekcie je pogrubia. Podczas zabiegu rzęsy są pokrywane preparatem barwiącym, co skutkuje efektownym przyciemnieniem i podkreśleniem rzęs.

Ponieważ lifting rzęs jest zabiegiem mniej kompleksowym niż laminowanie, nie dziwi fakt, że ten pierwszy jest tańszy. Tym sposobem za lifting rzęs zapłacimy dwa razy mniej niż za laminowanie.

Na czym polega botoks rzęs?

Kolejnym odżywczym zabiegiem na rzęsy, który poprawia ich naturalny wygląd i kondycję, jest botoks rzęs. Zabieg polega na zaaplikowaniu na rzęsy specjalnego preparatu na bazie olejku macadamia i jojoba oraz jedwabiu, który pod względem działania przypomina ekspresową odżywkę. Botoks rzęs może pełnić rolę samodzielnego zabiegu lub kuracji uzupełniającej, na przykład po koloryzacji, ponieważ ma zdolność zatrzymywania pigmentu w strukturze rzęsy.

Botoks rzęs – przebieg

Botoks rzęs przebiega w trzech etapach:

  • Etap 1, czyli lifting, ma na celu podkręcenie rzęs i ich optyczne wydłużenie;
  • Etap 2, czyli farbowanie, polega na uczernieniu rzęs od nasady po końce;
  • Etap 3, czyli naniesienie preparatu do botoksu rzęs, ma za zadanie wzmocnić i zregenerować rzęsy.

Botoks rzęs – składniki aktywne

Preparat do botoksu rzęs zawiera następujące składniki aktywne:

  • kwas hialuronowy, który ma właściwości intensywnie nawilżające;
  • keratyna (jej działanie opisano powyżej);
  • kolagen – uelastycznia, wygładza i chroni skórę powiek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych;
  • pantenol – jest wzbogacony o witaminę B, która słynie ze swoich dobroczynnych właściwości nawilżających;
  • tokoferol, który hamuje proces starzenia rzęs i przedłuża ich cykl życia;
  • olejek arganowy – on również opóźnia proces starzenia rzęs, a ponadto stymuluje ich wzrost oraz wzmacnia je i nawilża.

Botoks rzęs – po zabiegu

Botoks rzęs, nawet świeżo przeprowadzony, w żaden sposób nas nie ogranicza. Kobiety, które mu się poddały, mogą swobodnie spać z głową w poduszce, kąpać się w wannie i w słonej wodzie, korzystać z sauny oraz nosić soczewki kontaktowe, a także stosować standardowe preparaty oczyszczające, tusz i inne kosmetyki do rzęs.

Botoks rzęs – efekty

Botoks rzęs to zabieg bezbolesny, który sprawia, że rzęsy nie tylko efektownie się prezentują, lecz także są zdrowe. Efekty zabiegu w postaci z jednej strony czarnych i długich, a z drugiej – nawilżonych i zregenerowanych rzęs utrzymują się nawet przez 2 miesiące.

Dodatkowym atutem botoksu rzęs jest oszczędność czasu: tak długo, jak długo utrzymują się efekty zabiegu, można śmiało zrezygnować ze stosowania tuszu i zalotki do rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *