Koreańska pielęgnacja – poznaj 10 genialnie prostych kroków do idealnej cery

Autor: Monika Wydra


Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego Koreanki mają tak idealni gładką, nieskazitelną i piękną cerę? Wiele osób uważa, że to kwestia genów i całkiem innego odżywiania. Warto jednak pamiętać, że Koreanki odrobinę pomagają swojej urodzie – nie spoczywają na laurach i biorą sprawy we własne ręce. Ich pielęgnacja wygląda odrobinę inaczej, niż u kobiet w innych częściach świata. Warto się zainspirować tym rytuałem pielęgnacyjnym – szybko zobaczymy pozytywną zmianę w wyglądzie i kondycji naszej cery.

Sekrety urody Koreanek to przede wszystkim systematyczność i traktowanie skóry trochę „po macoszemu”, czyli nieśpiesznie, troskliwie i nigdy „po łebkach”. Pielęgnacja w ich wydaniu zajmuje około 20 minut – to absolutne minimum pielęgnacji. To właśnie sprawia, że skóra odwdzięcza się pięknym wyglądem i zdrowiem.

10 genialnych kroków w koreańskiej pielęgnacji cery

1. DEMAKIJAŻ

Demakijaż to najczęściej wykonywany na całym świecie zabieg pielęgnujący cerę. Jest bardzo ważny, ponieważ to dzięki niemu pozbywamy się zalegających na twarzy kosmetyków i zanieczyszczeń. Czy na pewno robimy go dobrze? Najczęściej po prostu szybko przemywamy twarz płynem micelarnym, tymczasem po drugiej stronie globu Koreanki bardzo pieczołowicie wykonują swój demakijaż: często zmieniają waciki, a do zmywania produktów kolorowych stosują nie tylko płyn micelarny, ale również olejek, którym masuje się twarz i zmywa wszystko specjalną muślinową ściereczką.

Warto wspomnieć, że Koreanki często stosują też odrębny kosmetyk do demakijazu oczy, czyli taki, który nie tylko jest delikatny, ale też doskonale zmywa kosmetyki, dba o skórę wokół oczu a nawet pielęgnuje rzęsy i brwi.

2. PRODUKT NA BAZIE WODY

To dodatkowy „kick” oczyszczający do twarzy. Na wilgotną buzię nałóż odpowiednio dobrany kosmetyk myjący (np. specjalną piankę, żel, naturalne mydło lub krem myjący). Takie dwukrotne oczyszczanie skóry – najpierw olejem lub płynem micelarnym a następnie kosmetykiem myjącym zwiększa pewność, ze wszystkie toksyny i zanieczyszczenia zostały usunięte z twarzy. Produkt an bazie wody należy stosować codziennie, rano i wieczorem.

3. ZŁUSZCZANIE I POBUDZANIE SKÓRY

Oprócz codziennego oczyszczania twarzy z toksyn niezmiernie ważne w pielęgnacji skóry jest dokładne jej złuszczanie – martwe komórki naskórka zakłócają procesy odnowy i spowalniają regenerację cery.

Koreanki wykonują regularnie peeling skóry, odblokowując tym samym zatkane pory i usuwając martwy naskórek. To przyspiesza procesy odnowy w komórkach, nasila mikrokrążenie a także – bardzo zwiększa chłonność skóry, dzięki czemu wszelkie esencje, kremy czy serum lepiej się wchłaniają i – oczywiście – dużo lepiej działają. Najlepiej wykonywać peeling dwa razy w tygodniu, ale jeśli nie masz na to czasu – zrób to przynajmniej raz w tygodniu.

4. TONIZOWANIE I USPOKAJANIE SKÓRY

Tonik do twarzy stał się niedoceniany – od momentu, kiedy na rynek wkroczyły płyny micelarne większość osób sądzi, że tonik do twarzy jest kosmetykiem zbędnym, ponieważ micele zawarte w płynie do demakijażu mają już właściwości tonizujące osobno stosowany tonik nie ma zbyt dużej wartości pielęgnacyjnej. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Wiedza o tym Koreanki, dlatego nigdy nie rezygnują z toniku do twarzy: nie tylko dba on o odpowiednie pH ale tez uspokaja cerę i przygotowuje ja na przyjęcie następnych kosmetyków. Przemywaj nim cerę dwa razy dziennie a wkrótce zobaczysz, że jej stan znacznie się poprawia.

5. ESENCJA

Dla Azjatek jest to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji, o którym w Europie i innych częściach świata właściwie się nie słyszy. Esencja jest wodnistą substancją pielęgnacyjną, która ze względu na swoją konsystencję jest szybko wchłaniana przez skórę i wnika głębiej niż krem czy serum. Im więcej cennych składników ma esencja do twarzy, tym lepiej dla naszej skóry. Stosuj ja codziennie, aby zapewnić cerze regenerację i odżywienie.

6. SERUM

Serum jest znane już na całym świecie, ale to właśnie Azjatki stosowany je jako pierwsze. Serum to silnie działający shoot, który ma odżywić głębsze partie skóry iż krem. Często serum jest o wiele bardziej bogate w składniki odżywcze niż lekka esencja. Podstawowy błąd w jego aplikacji to mylenie serum z esencją: tą drugą można nakładać na buzie codziennie, zaś serum powinno być stosowane 2-3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie procesy odnowy w skórze mogą ulec zakłóceniu.

7. MASECZKI

Koreanki uwielbiają maski w płachcie. Większość z nich nakłada je na twarz codziennie wieczorem, przed nałożeniem esencji czy serum. Maski mają odżywić i stanowią specjalny element pielęgnacji – działają na naskórek, natychmiast poprawiając koloryt, jędrność, elastyczność, nawilżenie skóry – w zależności od tego na jaka maskę się zdecydujesz. Koreanki często stosują tzw. „tygodniowe” maski czyli decydują się na zestaw 7 różnych masek do twarzy, każda z nich jest na inny dzień tygodnia i ma inne działanie.

8. KREM POD OCZY

Krem pod oczy to kosmetyk znany na całym świecie. Mało kto jednak wie, ze Koreanki często jako alternatywę w pielęgnacji skóry pod oczami stosują naturalne olejki. Ich właściwości anty-aging i spłycające zmarszczki potrafią być spektakularne, a ponadto oleje doskonale chronią skórę przed zanieczyszczeniami, słońcem, mrozem, promieniowaniem. Dla skóry pod oczami idealne będą olejki: z pestek malin, z pestek śliwki, arganowy lub masło shea.

9. KREM NAWILŻAJĄCY

Nawilżanie to „podstawa podstaw” pielęgnacji. Dlatego Azjatki oprócz kremu ochronnego i odżywczego nigdy nie zapominają o dobrym kremie nawilżającym. Jednymi z popularniejszych będą takie, na które da się nałożyć później krem ochronny, czyli te o lekkiej, dobrze wchłanialnej (najlepiej lekko żelowej) formule.

10. KREM OCHRONNY

Ochrona skóry jest równie ważna jak jej nawilżanie, dlatego nigdy nie zapominaj o kremie ochronnym z odpowiednio dobranym filtrem UV. Zanieczyszczenia smog, toksyny, niekorzystne warunki klimatyczne lub suche powietrze grzejników bardzo źle wpływa na cerę. Aby ją ustrzec przed niszczeniem pamiętaj o ochronie. Jest ona ważna o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *