Najważniejsze pędzle do makijażu – jakie kupić na start?

Autor: Monika Wydra


Sekret dobrego makijażu polega nie tylko na tym, że używamy dobrych kosmetyków, lecz również doskonałych i odpowiednich narzędzi. Czasami nawet najlepszy cień nie odda całego swojego piękna bez dobrego pędzla do blendowania… Dlatego dziś wyjaśniamy, do czego służą pędzle do makijażu i w które z nich warto się zaopatrzyć.
Najważniejsze pędzle do makijażu – jakie kupić na start?

1. Pędzel do podkładu

Choć w nakładaniu podkładu an twarz rekordy bije gąbka beauty blender, to wielu wizażystów woli specjalny pędzel: płaski, szeroki i syntetyczny. Dzięki niemu aplikacja płynnego fluidu na skórę jest dziecinnie prosta! Pędzel do podkładu należy lekko zwilżyć przed użyciem. Kosmetyk nakłada się od środka twarzy ku zewnętrznym stronom. Pędzel pozwala, aby podkład doskonale zasymilował się ze skórą, przez co makijaż jest profesjonalny i idealny!

2. Pędzel do pudru

To oczywiście absolutny hit i must have w każdej kosmetyczce! Jest duży, miękki i puchaty, ma długie i gęste włosie i jest bardzo gruby. Dzięki niemu każdy sypki puder nałożymy z łatwością, omiatając nim buzię, albo przykładając go do twarzy miejsce obok miejsca. Kieruj się od środka, ku zewnętrznym brzegom buzi.

3. Pędzel do korektora

Nie należy o nim zapominać, bo to właśnie dzięki niemu zatuszujemy cienie i obrzęki pod oczami i nadamy buzi promienny, wypoczęty wygląd. Jego włoski muszą być zwarte, a przy tym miękkie, aby nie podrażnić delikatnej skóry pod oczami. Końcówka takiego pędzla ma charakterystyczny kształt: jest stożkowata, by dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak kąciki oczu. warto pamiętać, ze tym pędzlem i zatuszujemy wszelkie niedoskonałości na całej buzi, w tym także przebarwienia, blizny, niedoskonałości.

4. Pędzel do konturowania twarzy

Możesz wybrać 3 różne, ale na pierwszy zestaw dobrych pędzli, które przecież nie kosztują mało, warto wybrać po prostu jeden, puchaty, ale skośnie ścięty. Każda jego część nadaje się do aplikacji innego kosmetyku, czyli: rozświetlacza, różu i bronzera.

5. Pędzel do nakładania i blendowania cieni

Na rynku istnieje wiele pędzli do cieni, ale cenny jest szczególnie jeden: pełniejszy, puchaty, z długim włosiem, by mógł nanosić, ale i blendować cień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *