Nowa metoda kręcenia włosów: plopping

Autor: Monika Wydra


Plopping to nowa metoda podkreślania skrętu włosów. Polecana jest dla tych dziewczyn, które mają burzę loków lub mnóstwo kosmyków w kształcie sprężynek. Dzięki ploppingowi twoja fryzura będzie przyciągać wzrok wszystkich wokół, a twój nowy look na pewno ich zachwyci.

plopping.jpg

Czego potrzebujesz do przetestowania metody plopping?

Przygotuj dobry produkt do stylizacji oraz miękki ręcznik lub bawełnianą koszulkę. Zanim wypróbujesz nowy sposób podkreślania skrętu włosów, dokładnie umyj głowę. Nadmiar wody odciśnij w papierowy ręcznik. Następnie zaaplikuj kosmetyk do stylizacji. Dobrze sprawdzą się olejki kosmetyczne lub roślinne. Te produkty nie tylko ujarzmią twoje pasemka, lecz dostarczą wielu składników odżywczych. Nie zapomnij, aby preparat nałożyć na końcówki włosów.

Plopping – jak to zrobić?

Koszulkę rozłóż na płaskiej powierzchni (na przykład stole lub łóżku). Ułóż ją tak, aby rękawy znalazły się bliżej ciebie. Następnie ułóż głowę tak, aby wszystkie włosy znalazły się pomiędzy nią a koszulką. Mówiąc inaczej, pasemka muszą znajdować się pod głową. „Tułów” koszulki zarzuć na głowę i na kark. Wszystkie włosy muszą znaleźć się pod materiałem, a rękawy nadal powinny leżeć rozłożone na stole lub łóżku. Następnie zwiń rękawy i zwiąż z tyłu głowy. Koszulkę na głowie pozostaw na dwie lub trzy godziny. Po upływie tego czasu włosy wysusz dyfuzorem lub pozostaw do wyschnięcia.

Jakie efekty daje plopping?

Plopping wydobywa naturalny skręt loków, podkreśla oryginalny kształt kosmyków – sprężynek i dodaje urody. Po wysuszeniu włosy kręcą się jeszcze bardziej i są zbite. Ta metoda przynosi o wiele lepsze efekty niż ugniatanie i kręcenie włosów na papiloty lub wałki. Poza tym, jeszcze lepsze rezultaty osiągniesz wtedy, gdy zastosujesz odpowiednie kosmetyki stylizujące. Jeśli zdecydujesz się na olejki, pamiętaj, aby wybrać te dopasowane do porowatości twoich włosów. Chcesz użyć pianki lub innego gęstego produktu? Wybierz taki, który nie zawiera alkoholu lub substancji zapychających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *