Perfekcyjna brew. Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Autor: Monika Wydra


Jeszcze nigdy tak wiele uwagi nie poświęcaliśmy brwiom. Odkryliśmy, że makijaż bez podkreślonych brwi jest płaski i niezbyt wyrazisty. Teraz kosmetyki do ich makijażu są obowiązkowym wyposażeniem. Jednak nawet z najlepszym produktem nie zdziałamy wiele, jeśli nie określimy idealnego dla siebie kształtu brwi!

brwi.jpg

Kluczowy element makijażu to podkreślanie brwi. Liczy się równe wyrysowanie konturu, naturalne roztarcie granic, nadanie włoskom pożądanego kształtu. Nawet kolor musi być dobrany idealnie. Nie każdemu pasują kruczoczarne brwi, które powinny być zarezerwowane tylko dla kobiet o czarnych włosach. Brunetki powinny postawić na brązy, a blondynki na delikatne odcienie szarości i beżu. Kolor to mniejszy problem, bo dobiera się go do odcienia włosów.

O wiele trudniej nadać brwiom idealny kształt!

KSZTAŁT BRWI A KSZTAŁT TWARZY

TWARZ OKRĄGŁA potrzebuje wysmuklenia i wydłużenia. Kobiety o okrągłej i pucołowatej twarzy powinny wiedzieć, że brwi też mogą zmienić wiele. Najlepiej sprawdzą się u nich brwi zaostrzone na łuku, które odwrócą uwagę od nieco zbyt widocznych krągłości twarzy. W takim przypadku warto postawić na brew o kształcie dwóch ramion trójkąta rozwartokątnego, choć nie można też przesadzić z geometrycznością. Brew ma być zaostrzona, ale jednocześnie wyglądać jak najbardziej naturalnie.

TWARZ OWALNA nie wymaga nadmiernego wysiłku. Jest w miarę smukła i niezbyt wychudzona, więc nie trzeba specjalnie odwracać uwagi od jej kształtu. Owal jest korzystny, choć może delikatnie wydłużać twarz. Świetnie sprawdzą się brwi o prostym kształcie, które nie będą miały wyraźnych i mocno zarysowanych łuków. Początek brwi powinien być osadzony w miarę blisko siebie, a wykończenie należy nieco wydłużyć. Twarz będzie wyglądała bardzo naturalnie, a dodatkowo zostanie optycznie skrócona.

TWARZ KWADRATOWA jest jedną z najmniej wdzięcznych. Ten kształt bardzo trudno odpowiednio ułagodzić. Delikatnego zaokrąglenia może nadać odpowiednie wykonturowanie twarzy, ale brwi też odgrywają tutaj ważną rolę. Twarz kwadratowa najbardziej polubi się z delikatnymi akcentami, dlatego powinna mieć brwi o lekkim łuku. Żadnego wydłużania i kanciastych, ostrych zakończeń. Brew musi w tym przypadku unosić się do góry naprawdę delikatnie, a łuk powinien być długi. Warto za to postawić na mocniejszy kolor i więcej wyrazistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *