To balsam czy żel pod prysznic? Balsam pod prysznic do spłukiwania – co to jest oraz jakie ma właściwości, zalety i wady?

Autor: Monika Wydra


Masz dość codziennego balsamowania skóry i czekania, aż balsam się wchłonie? Nie lubisz, gdy na Twojej skórze pozostaje tłusty film? Balsam pod prysznic do spłukiwania to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Balsam pod prysznic do spłukiwania – co to jest?

Balsam pod prysznic do spłukiwania to połączenie tradycyjnego balsamu do ciała z żelem pod prysznic. Z balsamem łączy go to, że oba mają za zadanie nawilżać skórę, a z żelem pod prysznic – fakt, że oba spłukuje się po aplikacji. Należy pamiętać, że balsam pod prysznic, w przeciwieństwie do żelu, nie ma właściwości myjących.

Balsam pod prysznic do spłukiwania – właściwości

Balsam pod prysznic do spłukiwania ma właściwości takie, jak tradycyjny balsam, to znaczy:

 • nawilża i odżywia skórę,
 • nadaje skórze gładkość i miękkość,
 • pozostawia na skórze przyjemny zapach.

Balsam pod prysznic do spłukiwania – zalety

 • Oszczędność czasu
  Podstawową zaletą balsamu pod prysznic jest oszczędność czasu. Balsam pod prysznic oznacza szybszą aplikację, ponieważ preparat pod wpływem wody szybciej rozprowadza się po skórze. Zamiast czekać, aż się wchłonie, wystarczy go spłukać, osuszyć ciało ręcznikiem i ubrać się. Na ciele i ubraniu nie pozostanie tłusty film.
 • Jest idealny na gorące dni
  Balsam pod prysznic do spłukiwania jest najlepszym rozwiązaniem podczas upału. Pod wpływem wysokich temperatur pocimy się, a tradycyjny balsam, a nawet lżejsze mleczko, potęguje to zjawisko, ponieważ nawilża naszą skórę. Balsam pod prysznic ma mniejsze właściwości nawilżające niż tradycyjny, dlatego daje poczucie komfortu w ciepłe, letnie dni.

Balsam pod prysznic do spłukiwania – wady

 • Nie nadaje się do regularnego stosowania
  Jeżeli chcielibyśmy używać balsamu pod prysznic przez cały rok, przestałby on spełniać swoją podstawową funkcję, to znaczy nie nawilżałby skóry. Jego lekka, nisko skondensowana formuła nie zapewniłaby właściwego poziomu nawilżenia zwłaszcza zimą. Balsam pod prysznic do spłukiwania można stosować od czasu do czasu, na przykład dwa razy w tygodniu, najlepiej latem. Gdy użyje się go parę razy z rzędu i zauważy suchość na skórze, należy zastąpić go tradycyjnym, bardziej odżywczym balsamem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *