Złuszczające mleczko pod prysznic Lait de Gommage Biotherm

Autor: Monika Wydra


Dwa w jednym – któż nie lubi takich kosmetyków? Pozwalają oszczędzać czas i pieniądze, lepiej pielęgnują skórę i są bardziej praktyczne. Takim produktem jest złuszczające mleczko pod prysznic marki Biotherm, Lait de Gommage. Jak działa ten kosmetyk? Z jednej strony oczyszcza skórę ciała, nawilża, odżywia i zmiękcza; mówiąc inaczej, posiada właściwości takie jak zwykły żel pod prysznic. Z drugiej strony Lait de Gommage działa jak delikatny peeling: złuszcza martwy naskórek, wygładza skórę ciała i przygotowuje do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Ekstrakty z owoców cytrusowych dodatkowo regenerują i odświeżają skórę.

Jak wygląda aplikacja Lait de Gommage od Biotherm? Mleczko złuszczające w połączeniu z wodą przyjmuje kremową konsystencję. Kosmetyk nanosi się na wilgotną skórę lub gąbkę i rozprowadza po całym ciele z wyjątkiem twarzy. Masaż należy wykonywać przez kilka minut. Na koniec skórę nawilża się mleczkiem, balsamem lub masłem kosmetycznym.

Dlaczego systematyczne złuszczanie jest tak ważne? Peeling sprzyja odnowie komórkowej skóry, pobudzeniu krążenia, oczyszczeniu ciała z sebum, martwego naskórka, kurzu i brudu, które mogły nagromadzić się w porach skóry oraz zapobiega wrastaniu włosków. Peeling ciała należy wykonywać raz na tydzień, a peeling twarzy – dwa lub trzy razy w tygodniu. Najlepszy moment na użycie scrubu? Przed nałożeniem maseczki, samoopalacza, balsamu lub przed depilacją.

Wraz ze złuszczającym mleczkiem Biotherm przygotował inne produkty pielęgnacyjne. Są to: mleczko do ciała z wyciągiem z cytrusów zapobiegające przesuszeniu skóry, oczyszczające mleczko pod prysznic przeznaczone dla suchej skóry, masło do ciała oraz wygładzający balsam do ust. Wszystkie produkty wchodzą w skład serii Lait Corporel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *